Vážení rodiče,

projekt Místní akční plán Jilemnicko II. (projekt na zlepšení kvality vzdělávání na Jilemnicku a ve Městě Vysoké nad Jizerou) si Vás dovoluje požádat o vyplnění krátkého dotazníku Spokojenost rodičů s distanční výukou na škole, kterou navštěvuje moje dítě. Cílem dotazníku je zjišťování zpětné vazby od co největšího počtu rodičů z území Jilemnicka. Dotazník je anonymizovaný a slouží pouze pro vyhodnocení způsobu a kvality realizace distančního vzdělávání. Výsledky (opět anonymizované) zveřejníme na našem webu, poskytneme školám (zřizovatelům) a pokud uvedete Váš e-mail, tak i Vám (viz dotazník).

Váš názor je pro nás důležitý a zajímá nás! Věnujte prosím 5 min času jeho vyplnění. Pomůžete nám zlepšovat kvalitu vzdělávání na Jilemnicku II.

Dotazník naleznete ZDE, termín na vyplnění je 30. 6. 2020 do 12 hodin.

Předem Vám děkujeme!

Od středy 11. 3. 2020 je přerušena výuka na školách.
Základní škola je uzavřena včetně družiny a jídelny.
Platnost se vztahuje i na Základní uměleckou školu.
Konec uzavírky zatím není znám.

Potvrzení na žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření školy si rodiče mohou vyzvednout ve škole každé pondělí od 8:00 do 12:00 hod.

Ve středu 12. 2. jsme s 5. a 8. třídou navštívili Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání KRTEK ve Vrchlabí. Program byl zaměřený na myslivost. Nejprve jsme navštívili oboru s daňky a nakrmili je dobrůtkami (mrkve, jablíčka, brambory). Poté shlédli prezentaci o myslivosti a zimním přikrmování zvěře a ptáků. Prohlédli si a osahali kůže, parohy, vycpaniny i končetiny lesních zvířat. Na závěr jsme dalekohledy pozorovali ptáky na krmítkách v parku.

Ve čtvrtek 27. února se žáci prvního stupně sešli ve škole v maskách. Během týdne si připravovali výzdobu tříd a chodeb a vzájemně vyzvídali, kdo má už jakou připravenou masku. Nastal konec masopustního času, tak jsme si i my chtěli trochu zpestřit den ve škole. V průběhu 1. a 2. vyučovací hodiny se žáci seznámili s historií masopustu, vyráběli škrabošky, menší vybarvovali obrázky s karnevalovou tematikou, plnili zábavnou formou úkoly z matematiky a českého jazyka. Minulo je jen zkoušení a písemky. Po velké přestávce se žáci sešli v 5. třídě, kde se rozdělili do losovaných dvojic. A tak síly spojili mladší se staršími a vyrazili spolu na karnevalovou cestu školou, kterou jim připravili deváťáci. Během ní plnili rébusy, skládali puzzle, prokazovali pohotovost, sportovní um a šikovnost. Ale především museli spolupracovat s kamarádem, pomáhat mladšímu či pomalejšímu. Za splněné úkoly získávali body, které se na konec sečetly, a deset nejlepších získalo sladkou odměnu. A aby to nebylo líto těm, kteří se snažili, ale nějaké ty bodíky chyběly, dostali v cíli malý sáček plný sladkostí úplně všichni a k tomu účastnický list. Po dobrém obědě se ještě děti vyřádily na karnevalovém reji ve školní družině, kde nebylo o zábavu, tanec a soutěže také nouze.