Od středy 11. 3. 2020 je přerušena výuka na školách.
Základní škola je uzavřena včetně družiny a jídelny.
Platnost se vztahuje i na Základní uměleckou školu.
Konec uzavírky zatím není znám.

Potvrzení na žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření školy si rodiče mohou vyzvednout ve škole každé pondělí od 8:00 do 12:00 hod.

Ve čtvrtek 27. února se žáci prvního stupně sešli ve škole v maskách. Během týdne si připravovali výzdobu tříd a chodeb a vzájemně vyzvídali, kdo má už jakou připravenou masku. Nastal konec masopustního času, tak jsme si i my chtěli trochu zpestřit den ve škole. V průběhu 1. a 2. vyučovací hodiny se žáci seznámili s historií masopustu, vyráběli škrabošky, menší vybarvovali obrázky s karnevalovou tematikou, plnili zábavnou formou úkoly z matematiky a českého jazyka. Minulo je jen zkoušení a písemky. Po velké přestávce se žáci sešli v 5. třídě, kde se rozdělili do losovaných dvojic. A tak síly spojili mladší se staršími a vyrazili spolu na karnevalovou cestu školou, kterou jim připravili deváťáci. Během ní plnili rébusy, skládali puzzle, prokazovali pohotovost, sportovní um a šikovnost. Ale především museli spolupracovat s kamarádem, pomáhat mladšímu či pomalejšímu. Za splněné úkoly získávali body, které se na konec sečetly, a deset nejlepších získalo sladkou odměnu. A aby to nebylo líto těm, kteří se snažili, ale nějaké ty bodíky chyběly, dostali v cíli malý sáček plný sladkostí úplně všichni a k tomu účastnický list. Po dobrém obědě se ještě děti vyřádily na karnevalovém reji ve školní družině, kde nebylo o zábavu, tanec a soutěže také nouze.

Ve středu 12. 2. jsme s 5. a 8. třídou navštívili Krkonošské centrum environmentálního vzdělávání KRTEK ve Vrchlabí. Program byl zaměřený na myslivost. Nejprve jsme navštívili oboru s daňky a nakrmili je dobrůtkami (mrkve, jablíčka, brambory). Poté shlédli prezentaci o myslivosti a zimním přikrmování zvěře a ptáků. Prohlédli si a osahali kůže, parohy, vycpaniny i končetiny lesních zvířat. Na závěr jsme dalekohledy pozorovali ptáky na krmítkách v parku.

Žáci naší školy netrpělivě sledovali a fandili průběhu závodů.

Tento týden se žákyně naší školy Valerie Křížová zúčastnila IX. zimní olympiády dětí a mládeže 2020 konané v karlovarském kraji. Naši školu zde vzorně reprezentovala. Ve štafetě biatlonu na 3x2 km volně obsadila spolu s kolegyněmi z libereckého kraje 1. místo. Ve sprintu biatlonu na 4 km volně obsadila 2. místo. Žáci naší školy netrpělivě sledovali a fandili průběhu závodů.

Valče velmi děkujeme a srdečně blahopřejeme k úžasným výsledkům!