V rámci přírodopisu jsme s dětmi ze 6. třídy zavítali 15. října 2014 do IQLandie v Liberci. Program planetária byl zaměřen na projekci 3D filmu Planety. Děti se dozvěděly informace o každé planetě naší sluneční soustavy, proletěly Marsem a vyhýbaly se padajícím meteoritům. Žáci mohli pozorovat hvězdnou oblohu, určili souhvězdí aktuální podzimní oblohy a dozvěděli se o znameních zvěrokruhu.
Po shlédnutí filmu měli žáci možnost prozkoumat všechna patra IQLandie a dozvědět se více např. o smyslech člověka, vyzkoušet přírodní živly (např. vodu, oheň nebo vzduch v podobě vichřice) či pozorovat elektrické výboje Teslova transformátoru ve Faradayově kleci.
Nadšení v očích našich dětí vyvolala také Škoda Yeti, kterou celá třída hravě zvedla do výšky pomocí páky.

Výlet se velmi vydařil a věříme, že jsme zde nebyli naposledy.
Fotografie z výletu si můžete prohlédnout na webovém portálu naší školy v sekci Fotogalerie.