Ve čtvrtek 27. února se žáci prvního stupně sešli ve škole v maskách. Během týdne si připravovali výzdobu tříd a chodeb a vzájemně vyzvídali, kdo má už jakou připravenou masku. Nastal konec masopustního času, tak jsme si i my chtěli trochu zpestřit den ve škole. V průběhu 1. a 2. vyučovací hodiny se žáci seznámili s historií masopustu, vyráběli škrabošky, menší vybarvovali obrázky s karnevalovou tematikou, plnili zábavnou formou úkoly z matematiky a českého jazyka. Minulo je jen zkoušení a písemky. Po velké přestávce se žáci sešli v 5. třídě, kde se rozdělili do losovaných dvojic. A tak síly spojili mladší se staršími a vyrazili spolu na karnevalovou cestu školou, kterou jim připravili deváťáci. Během ní plnili rébusy, skládali puzzle, prokazovali pohotovost, sportovní um a šikovnost. Ale především museli spolupracovat s kamarádem, pomáhat mladšímu či pomalejšímu. Za splněné úkoly získávali body, které se na konec sečetly, a deset nejlepších získalo sladkou odměnu. A aby to nebylo líto těm, kteří se snažili, ale nějaké ty bodíky chyběly, dostali v cíli malý sáček plný sladkostí úplně všichni a k tomu účastnický list. Po dobrém obědě se ještě děti vyřádily na karnevalovém reji ve školní družině, kde nebylo o zábavu, tanec a soutěže také nouze.