26. 9. 2019 shlédli všichni žáci naší školy divadelní představení Staré pověsti české v podání Pernštejnů z Pardubic. Dva herci udatného vzhledu a mužného hlasu nás provázeli příchodem Praotce Čecha na Říp, příběhy O Bivojovi, O kněžně Libuši až k zástupnému boji Čestmíra coby knížete Neklana s divokými a krutými Lučany. Dokázali proměnit veliké loutky v moudrou Libuši a Kazi. Boj s divokým plyšovým kancem byl napínavý pro všechny.

img_1157.jpg

Gratulujeme Báře Štěpánkové k úspěšné zimní sezóně, kdy ve své kategorii obsadila celkové 2. místo ve skoku na lyžích a v severské kombinaci získala celkové 3. místo.

Dnes jsme rozšířili naši sbírku košů v koutcích na tříděný odpad o sběrné boxy určené na vyřazený elektroodpad. Kromě dosavadní možnosti třídit papír, PET lahve, ostatní plast a baterie, můžou nyní žáci naší školy využívat i tyto boxy na starý elektroodpad. Patří sem vyřazené telefony, baterie, klávesnice, cd a dvd, kalkulačky, hračky, nářadí, toustovače, fény, zářivky aj. K dispozici jsou v nové budově ZŠ v přízemí pod schody a naproti ředitelně na staré budově.

Velkým úspěchem naší žačky v okresním kole Olympiády v anglickém jazyce je vítězství MATYLDY OTTOVÉ v kategorii 6. a 7. tříd.

Matyldo, přijmi naše srdečné gratulace!